Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 140 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Udana aukcja obrazów na rzecz małej Ariadny z Przecławia

niedziela, 12 grudnia 2010 23:41

Ponad 1,6 tys. zł udało się zebrać podczas wczorajszej aukcji obrazów i gadżetów z kolekcji "Solidarność” zaprojektowanych przez Ewę Minge.

(Joanna Tarnowska)

Podczas wczorajszej aukcji w przerwach zagrał znany zespół z Olsztyna Czerwony Tulipan. Mimo, że większość radnych zaproszonych na imprezę nie przyszła to i tak udało się sprzedać większość przeznaczonych na licytację przedmiotów i obrazów.

Podczas aukcji sprzedano kilka dużych obrazów pani Basi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ubrania projektu Ewy Minge, i gadżety ofiarowane przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Całkowity dochód z aukcji został przeznaczony na kosztowne leczenie 4 – letniej "mukolinki” z Przecławia (tak nazywa się pieszczotliwie dzieci chorej na mukowiscydozę – przyp. red).

- Kupiliśmy już kamizelkę drenażową Teraz na koncie Ariadny chcmy zebrać jak najwięcej pieniędzy na jej leczenie – tłumaczy Barbara Brzezińska – Lis.

Najważniejsze dla rodziców jest zabezpieczenie finansowe, w przypadku, gdyby w płucach Ariadny zagnieździła się bardzo niebezpieczna bakteria pałeczki ropy błękitnej wyniszczającej organizm.

- Co miesiąc robimy małej badania na obecności tej bakterii. Leczenie jest bardzo kosztowne, a leki trzeba sprowadzać z zagranicy – tłumaczy mama dziewczynki.

W akcję pomocy dla Ariadny włączyły się również mieleckie przedszkolaki z prywatnego przedszkola "Szczęśliwe Dziecko”.

- Chcieliśmy ofiarować pieniądze na jakiś szczytny cel. Zachwyciła mnie postawa mamy dziewczynki. Sama jestem matką i podziwiam ja za siłę walki o swoje dziecko – mówi Agnieszka Jastrzębska, właścicielka przedszkola.

Za dwa dziecięce obrazy przedszkole wpłaciło na konto Ariadny 400 zł. Obrazy będą wisiały w widocznym miejscu w placówce, by dzieci wiedziały, że pomogły swojej rówieśniczce.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Mielec dla Ariadny

środa, 08 grudnia 2010 18:31

Samorządowcy z powiatu mieleckiego pomogą dzisiaj Ariadnie

Joanna Tarnowska

Wyjątkowe koszulki, torebki z kolekcji "Solidarność” Ewy Minge, karykatury i obrazy – te rzeczy zostaną zlicytowane dzisiaj przez radnych powiatu mieleckiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie małej Ariadny z Przecławia.

(Joanna Tarnowska)

O 4-letniej Ariadnie Lis pisaliśmy, kiedy zbieraliśmy pieniądze na specjalną kamizelkę drenażową dla niej. Dziewczynka od urodzenia choruje na rzadką chorobę genetyczną - mukowiscydozę.

Dzięki publikacjom, naszym Czytelnikom i determinacji jej mamy, która, żeby zebrać pieniądze dla córki malowała i sprzedawała obrazy, udało się dość szybko kupić wymarzoną kamizelkę. Sprzęt zastąpił nieprzyjemne oklepywanie klatki piersiowej i pozwoli na utrzymanie płuc Ariadny w jak najlepszym stanie przez długi czas.

Kamizelka to jedno, a lekarstwa, które codziennie musi zażywać to drugie. Miesięczna kuracja lekami, to koszt prawie 2 tys. zł. Co jakiś czas muszą być też robione badanie kontrolne w Rabce.

- Ujęła nas historia małej Ariadny i jej rodziców. Pani Basia, jej mama jest osobą bardzo ciepłą i podziwiam ją za siłę, z jaką zmaga się z nieuleczalną chorobą dziecka – mówi Zbigniew Pietras, prezes stowarzyszenia Quo Vadis Podkarpacie.

– Jeszcze przed wyborami chcieliśmy zorganizować imprezę integracyjną dla nowowybranych samorządowców.

Później zrodziła się w naszych głowach idea pomocy poprzez aukcję charytatywną połączoną z koncertem.

- Propozycja połączenia koncertu z aukcja na rzecz mojej córki bardzo mnie zaskoczyła i ucieszyła. Bardzo mnie cieszy, że jest, co raz więcej ludzi wokół nas, którzy pragną pomóc mojej córce w walce o każdy oddech i chcą jej ofiarować normalne dzieciństwo – mówi Barbara Brzezińska – Lis.

 

Już dzisiaj o godz. 18 w klubie muzycznym Studio 8 w Mielcu zbiorą się radni powiatowi i inni samorządowcy, którzy będą się bawić na koncercie zespołu Czerwony Tulipan w jubileuszowym programie "To twoje oczy...”.

Później odbędzie się licytacja oryginalnych koszulek, spodni, toreb i innych gadżetów z kolekcji "Solidarność” projektu Ewy Minge, na licytacje trafią również unikatowe książki drugiego obiegu z czasów PRLu. Nie zabraknie również kilkuczęściowych obrazów Barbary Brzezińskiej – Lis, mamy Ariadny oraz karykatur Arkadiusza Smazia.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

TVN z wizytą u Ariadny

piątek, 22 października 2010 23:31
W ostatnim czasie do Ariadny zawitała telewizja TVN :) 

 Bardzo gorąco im za to dziękujemy,a Wy popatrzcie jak to wyglądało


http://www.tvn24.pl/2384394,12690,0,0,1,wideo.html
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Najnowsze wiadomości

wtorek, 05 października 2010 15:33

Mała Ariadna z Przecławia ma już wymarzoną kamizelkę

Joanna Tarnowska

Różowa kamizelka zapinana na duże czarne zatrzaski, do niej przyczepione długie rury, jak przy odkurzaczu – tak wygląda nowa kamizelka chorej na mukowiscydozę Ariadny Lis z Przecławia. W zbiórce pieniędzy pomagali Czytelnicy Nowin.

(Archiwum)

3-latka od urodzenia choruje na tę rzadką chorobę. By funkcjonować normalnie dziewczynka musi codziennie brać garść leków, inhalować się i dwa razy dziennie musi mieć oklepywany plecy, by gęsta wydzielina nie zalęgała w jej płucach.

– Nie lubi tego. Kiedy przychodzi pora na zabieg ucieka i krzyczy – mówi Barbara Brzezińska – Lis, mama 3-latki.

Żeby oszczędzić dziecku codziennych oklepywań, które nie należą do najprzyjemniejszych, rodzice kilka miesięcy zbierali pieniądze na specjalną kamizelkę drenażową. Mama Ariadny, by zebrać 29 tys. zł malowała i sprzedawała obrazy. Po naszych publikacjach na konto dziewczynki zaczęły spływać pieniądze od naszych Czytelników, z pomocą przyszła również fundacja TVN "Nie jesteś sam”. Resztę ze środków PFRON dołożyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu.

- Od początku, kiedy zbieraliśmy pieniądze tłumaczyliśmy córce, że będzie miała specjalną kamizelkę. Kiedy wreszcie przyszło pudełko z przesyłką od producenta nie mogła się doczekać, jak będzie wyglądał upragniony sprzęt – opowiada mama.

– Kamizelki używamy dwa razy dziennie, zastępuje oklepywanie. Sprężone powietrze, które znajduje się w środku powoduje, że mała cała się trzęsie. Ma przy tym ogromną frajdę śpiewa sobie i śmieje się, bo wydaje zabawne dźwięki. Korzystając z okazji serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazaną pomoc.

Kamizelka, która ma mała Ariadna pozwoli na utrzymanie jej płuc w jak najlepszym stanie przez dłuższy czas. Rodzice maja nadzieję, że do tej pory lekarze znajdą lekarstwo na chorobę ich córki.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

HEJ MIELEC-ONI TAKŻE NAS WSPIERAJĄ

czwartek, 26 sierpnia 2010 19:25

Trwa akcja pomocy małej Ariadnie z Przecławia

20-08-2010

Podczas Mieleckich Rozmaitości Folkowych będzie kiermasz obrazów na rzecz chorej na rzadką chorobę dziewczynki.

Ariadna Lis, 3-latka z Przecławia, jest chora na mukowiscydozę.  Życie z mukowiscydozą to ciągły wyścig z czasem i chorobą. - Walczymy o każdy dzień Ariadny, ale walka jest nierówna, bo leczymy tylko objawy nie likwidując przyczyny. Mukowiscydoza objawia się przede wszystkim częstymi stanami zapalnymi układu oddechowego oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania – przekazuje Barbara Lis, mama dziewczynki.

Ariadna wymaga stałego, kompleksowego leczenia. Oprócz okresowego leczenia szpitalnego wymaga także stałego leczenia w warunkach domowych. Jest ono niezbędne i bardzo kosztowne (większość leków stosowanych przez Ariadnę jest nierefundowana przez NFZ). Koniecznym jest też posiadanie właściwego sprzętu w celu prowadzenia codziennej rehabilitacji, bez którego leczenie farmakologiczne nie przynosi właściwego efektu. Aby zahamować postęp choroby, codziennie oczyszczamy drogi oddechowe dziecka ze śluzu poprzez inhalacje z  leków mukolitycznych oraz oklepujemy klatkę piersiową, plecy i boki. Ariadna zmuszona jest codziennie z każdym posiłkiem przyjmować enzymy trawienne, bez których jej układ pokarmowy nie strawiłby pożywienia. Jej dieta musi być wysokoenergetyczna i wysokobiałkowa. Niezbędne jest także uzupełnianie niedoborów witamin A, D, E, K oraz podawanie preparatów działających osłonowo na wątrobę.

Choć w 1989 roku odkryto gen odpowiedzialny za występowanie choroby i trwają próby z terapią genową, to do dziś nie opracowano skutecznej terapii i ostatecznym rozwiązaniem  jest przeszczep płuc. W Polsce jest 18 osób chorych na mukowiscydozę, które przeszły przeszczep, ale wykonano je za granicą - w większości w Austrii. Mimo tego, że w Polsce są specjaliści przygotowani do ich przeprowadzenia - wszystko rozbija się o pieniądze.

- Mamy wielką nadzieję, że nasza córeczka dożyje chwili, gdy choroba będzie uleczalna. Niestety na  dzień dzisiejszy musimy żyć z myślą, że nasza ukochana jedyna córeczka jest chora na śmiertelną chorobę – dodaje Barbara Lis.

Mama chorej dziewczynki samodzielnie organizuje akcję zbierania pieniędzy, które pomagają w zapewnieniu w miarę możliwości normalnego życia dla Ariadny.  Uzdolniona plastycznie mama maluje obrazy i organizuje ich kiermasze. Cały dochód przeznacza na pomóc córce.  Najbliższa taka akcja odbędzie się 29 sierpnia w Mielcu, przy okazji organizowanej przez Starostwo Powiatowe imprezy, Mieleckich Rozmaitości Folkowych.

Więcej informacji o dziewczynce i akcji pomocy można znaleźć w serwisie www.ariadna.muko.med.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  7 311  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

"Pomaganie po prostu, bez zapłaty jest owocem miłości. A miłość do ludzi jest nie do spłacenia."

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione blogi

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7311

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

parenting